RN731JTTD96R5D25
Mfr.Part #
RN731JTTD96R5D25
Description
RES 96.5 OHM 0.5% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Series :
RN73
Resistance :
96.5Ohm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C