RN731JTTD9652F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9652F50
Description
RES 96.5K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
96.5kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
2
Datasheets
RN731JTTD9652F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9652F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 96.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C