RN731JTTD9652F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9652F100
Description
RES 96.5K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
96.5kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD9652F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9652F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 96.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C