RN731JTTD9652D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9652D25
Description
RES 96.5K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Resistance :
96.5kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD9652D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9652D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 96.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C