RN731JTTD9651F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9651F25
Description
RES 9.65K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
9.65kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW