RN731JTTD9651D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9651D100
Description
RES 9.65K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
9.65kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD9651D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9651D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C