RN731JTTD9651B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9651B25
Description
RES 9.65K OHM 0.1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
9.65kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
yes
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD9651B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9651B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C