RN731JTTD95R3D50
Mfr.Part #
RN731JTTD95R3D50
Description
RES 95.3 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Resistance :
95.3Ohm
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Datasheets
RN731JTTD95R3D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD95R3D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 95.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C