RN731JTTD95R3D100
Mfr.Part #
RN731JTTD95R3D100
Description
RES 95.3 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
95.3Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W