RN731JTTD95R3B50
Mfr.Part #
RN731JTTD95R3B50
Description
RES 95.3 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
95.3Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
2
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD95R3B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD95R3B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 95.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C