RN731JTTD9532D50
Mfr.Part #
RN731JTTD9532D50
Description
RES 95.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
95.3kOhm
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C