RN731JTTD9531F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9531F25
Description
RES 9.53K OHM 1% 1/16W 0603
2
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
9.53kOhm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
yes
Datasheets
RN731JTTD9531F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9531F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C