RN731JTTD9531F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9531F100
Description
RES 9.53K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.53kOhm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W