RN731JTTD9531D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9531D100
Description
RES 9.53K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
9.53kOhm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
EAR99
Datasheets
RN731JTTD9531D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9531D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C