RN731JTTD9530D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9530D25
Description
RES 953 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
yes
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
953Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD9530D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9530D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 953Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C