RN731JTTD94R2F50
Mfr.Part #
RN731JTTD94R2F50
Description
RES 94.2 OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
94.2Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C