RN731JTTD9421F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9421F50
Description
RES 9.42K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Resistance :
9.42kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
e3
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD9421F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9421F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C