RN731JTTD9421F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9421F25
Description
RES 9.42K OHM 1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
9.42kOhm
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
yes
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD9421F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9421F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C