RN731JTTD9421D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9421D25
Description
RES 9.42K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
9.42kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Weight :
2.012816mg
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD9421D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9421D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C