RN731JTTD9421D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9421D100
Description
RES 9.42K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
9.42kOhm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD9421D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9421D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C