RN731JTTD9421D10
Mfr.Part #
RN731JTTD9421D10
Description
RES 9.42K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
9.42kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W