RN731JTTD9421B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9421B25
Description
RES 9.42K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
9.42kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD9421B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9421B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C