RN731JTTD9420F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9420F25
Description
RES 942 OHM 1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
942Ohm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD9420F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9420F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 942Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C