RN731JTTD9420B05
Mfr.Part #
RN731JTTD9420B05
Description
RES 942 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
942Ohm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C