RN731JTTD93R1D25
Mfr.Part #
RN731JTTD93R1D25
Description
RES 93.1 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Resistance :
93.1Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD93R1D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD93R1D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 93.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C