RN731JTTD93R1D100
Mfr.Part #
RN731JTTD93R1D100
Description
RES 93.1 OHM 0.5% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RN73
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
93.1Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD93R1D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD93R1D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 93.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C