RN731JTTD93R1B50
Mfr.Part #
RN731JTTD93R1B50
Description
RES 93.1 OHM 0.1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1%
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Resistance :
93.1Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
e3
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD93R1B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD93R1B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 93.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C