RN731JTTD9311F10
Mfr.Part #
RN731JTTD9311F10
Description
RES 9.31K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
9.31kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C