RN731JTTD9311C25
Mfr.Part #
RN731JTTD9311C25
Description
RES 9.31K OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
RN73
Working Voltage :
75V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
9.31kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD9311C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9311C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.31kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C