RN731JTTD9311B05
Mfr.Part #
RN731JTTD9311B05
Description
RES 9.31K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
9.31kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm