RN731JTTD9310F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9310F50
Description
RES 931 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
931Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD9310F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9310F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 931Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C