RN731JTTD92R0F50
Mfr.Part #
RN731JTTD92R0F50
Description
RES 92 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
92Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW