RN731JTTD9201B50
Mfr.Part #
RN731JTTD9201B50
Description
RES 9.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Resistance :
9.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD9201B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9201B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C