RN731JTTD9200F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9200F25
Description
RES 920 OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
920Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W