RN731JTTD9200D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9200D25
Description
RES 920 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
920Ohm
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD9200D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9200D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 920Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C