RN731JTTD9102D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9102D25
Description
RES 91K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
91kOhm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W