RN731JTTD9102D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9102D100
Description
RES 91K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
91kOhm
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD9102D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9102D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 91kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C