RN731JTTD9100F10
Mfr.Part #
RN731JTTD9100F10
Description
RES 910 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
910Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD9100F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9100F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 910Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C