RN731JTTD9100B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9100B25
Description
RES 910 OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
21
In Stock :
21
Resistance :
910Ohm
Power Rating :
63mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
yes
Case Code (Imperial) :
0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
1608
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD9100B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9100B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 910Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C