RN731JTTD9092B50
Mfr.Part #
RN731JTTD9092B50
Description
RES 90.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
90.9kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD9092B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9092B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 90.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C