RN731JTTD9092B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9092B25
Description
RES 90.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
90.9kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD9092B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9092B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 90.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C