RN731JTTD9091C50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD9091C50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 9.09K OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
75V
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Resistance :
9.09kOhm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD9091C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9091C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.09kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C