RN731JTTD9090D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9090D100
Description
RES 909 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
yes
Weight :
2.012816mg
Resistance :
909Ohm
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD9090D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9090D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 909Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C