RN731JTTD8982B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8982B25
Description
RES 89.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Resistance :
89.8kOhm
Datasheets
RN731JTTD8982B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8982B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 89.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C