RN731JTTD8871B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8871B50
Description
RES 8.87K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
8.87kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD8871B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8871B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.87kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C