RN731JTTD8871A10
Mfr.Part #
RN731JTTD8871A10
Description
RES 8.87K OHM 0.05% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
8.87kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm