RN731JTTD8870F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8870F25
Description
RES 887 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
2
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Resistance :
887Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD8870F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8870F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 887Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C