RN731JTTD8870D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8870D25
Description
RES 887 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
2
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
887Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
RN73
Height :
450μm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD8870D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8870D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 887Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C