RN731JTTD8762F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8762F100
Description
RES 87.6K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
87.6kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W