RN731JTTD8662D50
Mfr.Part #
RN731JTTD8662D50
Description
RES 86.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
86.6kOhm
ECCN Code :
EAR99
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Feature :
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD8662D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8662D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 86.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C